De verzorging is op basis van logies/ontbijt. Half- en volpension mogelijk.
Touessrok Soul Kitchen (TSK): hoofdrestaurant met een internationaal buffet en showcooking voor ontbijt, lunch en diner.
Safran: gastronomisch restaurant gespecialiseerd in verfijnde Indiase keuken.
Kushi: een van de beste Japanse restaurants van het eiland, met sushi, teppanyaki en omakase-menu’s.
Coco’s: strandrestaurant op het privé-eiland Mangénie (Frangipani), toegankelijk voor hotelgasten, met Mediterrane en Mauritiaanse gerechten aan zee.
Sega Bar: strand- en loungebar met cocktails, lokale rum en eilandgeïnspireerde drankjes.
Coco’s Beach Bar: aan Coco’s grenzende bar, perfect om cocktails en drankjes te genieten met uitzicht op de oceaan in een ontspannen sfeer.
Sun Club by Veuve Clicquot: nieuwe strandervaring van Veuve Clicquot in de Coco’s Beach House, met een chique strandervaring en een selectie champagnes (onder andere Rich, Yellow Label en La Grande Dame) geserveerd in een elegante sfeer aan het lagune – de eerste vestiging van dit concept in Afrika.